celulitida, jak se zbavit celulitidyHolky, určitě vás děsí celulitida podobně jako mě. Jakmile venku vysvitne slunce a hrozí nošení sukně, kraťasů nebo plavek, makám na tom, abych se svých neoblíbených kráterků na stehnech zbavila co nejdřív. Bohužel se často takhle narychlo moc nedaří, je to prostě běh na delší (ne úplně dlouhou) trať. Je prostě třeba začít ještě dřív, než vyleze to slunce 🙂 Sepíšu vám tady, co mi funguje, tak snad vás to bude trochu inspirovat. Berte v úvahu to, že je lepší zkombinovat všechny níže nabízené tipy, než si vybrat jen jeden…

CVIČENÍ NA CELULITIDU

Jojo, cvičit se nám moc nechce, ale je to potřeba. Nejlepší na celulitidu je aerobní cvičení, při kterém se zapotíte. To je třeba dělat v kuse aspoň 45 minut, teprve potom dochází ke spalování uložených tuků. Do té doby jede tělo z rychlé energie, tedy z cukrů. Pokud vydržíte těch 45 minut třeba běhat, cvičit aerobic nebo jet na kole či rotopedu, je dobré si potom udělat několik sérií cviků na posilování stehen. Velké množství jich najdete na Youtube. Cviky provádějte v počtu 20-30 cviků na každou nohu (postupně přidáváme podle naší stále lepší výkonnosti) ve třech sériích.

ÚPRAVA JÍDELNÍČKU

Co si budete povídat, taky nejím nějak extra zdravě, ale snažím se vždy dodržovat tato pravidla:

  1. denně vypít aspoň 2,5 l čisté vody nebo bylinných čajů (do vypitých tekutin se nepočítají slazené limonády, ani káva), doporučuji např. lymfatickou bylinnou směs od Grešíka
  2. když ovoce, tak ráno nebo dopoledne, krásně nakopne trávení a dodá vám vitamíny
  3. jíst zeleninu v průběhu celého dne
  4. nejíst 2 hodiny před spaním
  5. večer nejíst ovoce, sladkosti, oříšky, ale třeba jen zeleninový salát
  6. pozor na soli a cukry (když sladkosti, tak trochu a jen ráno)

SAUNA A CELULITIDA

Sauna dokáže s celulitidou zatočit. V sauně se krásně zapotíme, krev se nám rozproudí, všechny buňky krásně prokrví. Doporučuji brát si s sebou do sauny nějaké ruční škrabátko nebo masážní kartáč z lufy. Až budete zahřáté a budete se potit, promasírujte si místa postižená celulitidou. Je to velmi příjemné a účinné. Nezapomeňte se po sauně ochladit!

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ 

Lymfa je tekutina, která nám poudí pod kůží a odvádí odpadní látky pryč z našeho těla. Odpadní látky se jinak běžně hromadí pod kůží a způsobují námi tolik neoblíbenou celulitidu. Říkáte si, proč ji nemají taky chlapi? Jednoduše proto, že mají silnější kůži, takže přes ni není celulitida vidět tak jako u nás.
Manuální lymfodrenáž naprosto miluju! Doporučuju jen tu manuální, nechoďte na přístrojovou lymfodrenáž, můžete si tak ublížit. Je to proto, že jsme každá jiná, každá potřebujeme jiný tlak a jiné zacházení. Takový přístroj se sice do určité míry dá nastavit, ale bohužel není pro každého. Může se stát, že vám lymfu nažene někam, kde vám stagnuje, a tím si zaděláte na dlouhodobé zdravotní komplikace a lítání po doktorech. A to za to nestojí!
Manuální lymfodrenáž trvá cca hodinku (v případě pouze nohou) a sestává ze speciálních jemných pohybů, kterými vás masér bude „hladit“. Ty pohyby jsou velmi specifické a dané. Masér vám nejdříve v oblasti klíčních kostí uvolní mízní řečiště, a potom bude speciálními pohyby vyhánět lymfu od kotníků směrem nahoru k srdci. Nepracuje se zde s oleji, jako při klasické masáži, ale s dětských pudrem. Je totiž nežádoucí pro maséra dostat se až ke svalům, ale pouze pod kůži k lymfě. Jedna 60ti minutová lymfodrenáž vyjde na cca 600-700 Kč a je třeba zpočátku chodit pravidelně aspoň 8-10× s frekvencí 1× týdně. Potom už můžete na frekvenci ubírat. Bohužel na celulitidě efekt dříve než po 8 pravidelných masážích neuvidíte, mám to vyzkoušené. Navíc po masáži budete mít krásně lehké nohy a budete se cítit báječně. Budete se mít i radši, uvidíte 🙂
Pokud si v lékárně koupíte přípravek Lymphomyosot (30 ml stojí do 200 Kč), podpoříte tak proudění lymfy. Přípravek se kape do vody, kterou popíjíte během celého dne. Nejdříve začněte 10ti kapkami denně po dobu jednoho týdne, druhý týden dávejte 20 kapek, třetí týden 30 kapek a s 30ti kapkami denně doberte celé balení. Rozhodně nezačínejte rovnou 30ti kapkami, vaše tělo na to není připravené a může vás to skolit. Je to něco podobného jako když máte chřipku. Pokud byste v průběhu této terapie cítily, že na vás něco leze nebo jste měly jen nateklé uzliny, lymfodrenáž zrušte a Lymphomyosot přestaňte na dobu, dokud nebudete v pořádku, užívat. Vaše tělo s něčím bojuje a lymfodrenáž by to z uzlin vyhnala dál do celého těla. Pozor na to!

KOSMETIKA PROTI CELULITIDĚ

krém na celulitidu, kosmetika proti celulitidě

Kosmetika na celulitidu je taková pomyslná třešínka na dortu. Osobně jsem na celulitidu vyzkoušela snad všechno možné od té chemické, po přírodní kosmetiku. Z větší míry to hodnotím jako vyhození peněz, protože jsem se často nechala zlákat reklamními sliby. Ale ukážu vám, co mi opravdu zafungovalo a na co nedám dopustit:

Ze všeho nejlépe mi jako kosmetika proti celulitidě zafungoval krém Florange od Argitalu. Nádherně voní, dobře se roztírá a není mastný, takže se natřete a můžete se obléknout. Další výhodou krému Florange je jeho čisté složení. Již po dvou týdnech pravidelné aplikace jsem na své pokožce viděla rozdíl. Byla hladší, pevnější, i přítel si všiml, a to je co říct 🙂 Po třech týdnech jsem ze sebe měla ještě lepší pocit, protože viditelně začala mizet i celulitida.

Pokud vám nevadí oleje, tak bych vám jako druhou možnost kosmetiky proti celulitidě doporučila březovou sadu od Weledy s masážním kartáčem nebo samotný březový olej Weleda. Taky krásně voní, má čisté složení, jen už musíte po aplikace chvilku počkat, než se obléknete, abyste si neumastily oblečení.

DOPORUČENÍ K APLIKACI KOSMETIKY PROTI CELULITIDĚ
Obecně doporučuji všechny krémy nebo olejíčky na celulitidu nanášet na stehna za pomoci masáže rukou krouživými pohyby směrem k srdci nebo masážními pomůckami (kartáčem, drbátkem), a to 2× denně. Věřte mi, že stojí za to vydržet, efekt se dostaví.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.