Složení kosmetických výrobků je pro mě to nejdůležitější, hned potom také jednoduchost, s jakou se jednotlivé kosmetické výrobky nanáší a užívají. Nesnáším dlouhé šroubování uzávěrů nebo mytí koupelny po každém použití kosmetického výrobku, který zanechává stopy nebo teče, kde nemá. Nepotrpím si na zajímavé balení. Jde mi především o funkčnost, čistotu složení a snášenlivost s mou pletí. A v neposlední řadě nechci platit za kosmetiku nesmyslné peníze, a že to v oblasti přírodní kosmetiky dokáže pořádně provětrat peněženku!
Zde v článku najdete přírodní kosmetické výrobky na odlíčení pleti, které užívám nejradši a pravidelně. Mám pleť sušší a spíš citlivou, takže kolikrát dlouho vybírám výrobky, které mi budou sedět. Můj každodenní odličovací postup je následující – nejdříve odličuji oči, pak čistím pleť pleťovou pěnou (pěnivým gelem), následně ji očistím čisticím pleťovým mlékem, pak micelární nebo odličovací vodou či tonikem. Pleť musí být na noc čistá, zbavená všech nečistot, aby mohla dýchat a regenerovat se. Pokud budete chodit spát nalíčené nebo nedokonale odlíčené, pleť bude trpět, bude mdlá a rychleji zestárne. Já se pravidelně každý den odličuji už od puberty, kdy jsem se začala malovat. Je mi pár let přes 30 let a málokdo mi tipne víc než 20. A to tajemství je přitom úplně jednoduché – pravidelné odličování, dostatečný spánek a dodržování pitného režimu.
Výrobkům péče o pleť, jako je přírodní oční krém, pleťový noční a denní krém a pleťové oleje, se budu věnovat v příštím článku.

PŘÍRODNÍ ODLIČOVAČ OČÍ

odličovač očí CoslysBohužel máme v rodině citlivé oči a ani já nejsem výjimkou. Většina odličovačů očí mi po nějaké době užívání začne vadit, svědí mě oči, rudnou, pálí a v tu chvíli vím, že si musím dát další ze svých neoblíbených tour d´odličovač a najít jiný… Nejhůře snáším odličovače na bázi oleje, to je můj konec! Dlouho mi trvalo, než jsem objevila takový přírodní odličovač očí, který by mi seděl déle než týden. Ale našla jsem! Je jím odličovač očí Coslys! Užívám ho denně už asi 3 roky a nemůžu si ho vynachválit. Kosmetika se má střídat a já se tím řídím, ale co se týče odličování očí, jsem radši konzervativní. Odličovač očí Coslys má pumpičku, stačí nastříkat na vatový tamponek a jemně přiložit na oči. Je perfektní! Dřív měl odličovač očí od Coslysu krabičku, ale dnes už nemá. Jsem ráda, čím méně obalů, tím líp!

PŘÍRODNÍ ČISTICÍ PĚNA (PĚNIVÝ GEL)

Čisticí pěny už to střídám podle nálady. Někdy si pleť čistím jemnou čisticí pěnou od Weledy, jindy čisticí pěnou Coslys na suchou a citlivou pleť. Coslys vyrábí čisticí pěnu i na mastnou pleť. Pěny obou značek hodnotím dost podobně. Přestože se mi pěna při čištění pleti občas dostane do očí (i když se u pěn uvádí, že by se neměly na oči používat, kromě odličovací pěny Natura Siberica, která je přímo na odlíčení očí), nepálí a moje citlivé oči nijak nedráždí, což je pro mě důležité. Čisticí pěnu používám denně a vydrží mi několik měsíců. Obě pěny jsou s pumpičkou.

PŘÍRODNÍ PLEŤOVÉ MLÉKO

Přírodních pleťovým mlék jsem v taky už vyzkoušela celou řadu. Většina mě nijak neohromila, ale mám pár favoritů. Moje neoblíbenější pleťové mléko je od Argitalu (jak jinak, že?). Ta vůně je prostě bezkonkurenční. Dalším mým oblíbeným čisticím mlékem je čisticí mléko Coslys. Jako poslední odličovací mléko mohu doporučit to se severskou břízou od Urtekramu. Má pumpičku a velmi lehké složení.

PŘÍRODNÍ PLEŤOVÁ VODA

Přírodní pleťové vody střídám podle nálady. Mám vždy otevřené aspoň dvě. Jednu používám večer, druhou ráno. Ráno je to šup šup, ale večer je třeba pleti věnovat nějaký ten čas. Nejradši mám čisticí vodu od Coslysu. Nedám dopustit taky na čisticí tonikum od Urtekramu se severskou břízou. To má výhodu pumpičky, takže to je pro mě jako pro lenocha plus. Přiznám se, že nádobu s pumpičkou nevyhazuju a plním ji pak jinou pleťovou vodou. Holt pumpička je pumpička 🙂 Ráno většinou používám rozjasňující tonikum od Mossy. Pro zájemce ho mají i na mastnou a problematickou pleť. Obě úžasně voní a mají pohodlný výklopný uzávěr.

PŘÍRODNÍ MICELÁRNÍ VODA

S micelárkama je v přírodní kosmetice trošku problém. Spoustě lidem micelární vody dráždí pleť. Mně výjimečně ne. Nejradši mám micelární vodu od Mossy. Střídám ji večer s pleťovým tonikem, ale nepoužívám ji denně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.